Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Planowane wycieczki:

Data publikacji: 2019-11-06

1. JARMARK BOŻONARODZENIOWY WE WROCŁAWIU 30.11.2019

2. JARMARK BOŻONARODZENIOWY I ZWIEDZANIE - BERLIN 14.12.2019

3. W KRAINIE KARPIA I W TRZEBNICY 14.12.2019

4. SZWAJCARIA 26.04-3.05.2020

5. ŚWINOUJŚCIE 15-22.05.2020

6. BUŁGARIA I RUMUNIA 1-11.06.2020

7. SANKT PETERSBURG 8-13.09.2020

8. ALBANIA, MACEDONIA, KOSOWO 19-26.09.2020

Szczegóły w załącznikach.

Załączniki:

  1. Wrocław (plik pdf 202KB)
  2. Berlin (plik pdf 223KB)
  3. W krainie karpia (plik pdf 233KB)
  4. Szwajcaria (plik pdf 367KB)
  5. Sankt Petersburg (plik pdf 370KB)
  6. Świnoujście (plik pdf 84KB)
  7. Bułgaria i Rumunia (plik pdf 88KB)
  8. Albania, Macedonia i Kosowo (plik pdf 503KB)

Z życia seniorów - tym razem Grodzisk Wlkp.

Data publikacji: 2019-09-21

Z inicjatywy burmistrza Grodziska Wlkp. Henryka Szymańskiego, oraz dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesława Kasprzaka w Grodzisku Wlkp. jedenaście lat temu otwarty został Grodziski Uniwersytet III Wieku, działający przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wlkp. Budynek G.C.P.S. w którym ma siedzibę nosi nazwę PROMESSA i mieści się przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich 23F. Od początku istnienia Ośrodek Pomocy Społecznej jest aktywny i poza statutowymi zadaniami przypisanymi OPS, realizuje także inne ciekawe realizacje dla mieszkańców. Np. w ramach projektu Grodziskie Inicjatywy Senioralne wraz z Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych m.in. zrealizowano ciekawy projekt Łączymy siły i pokolenia, którego zadaniem była integracja środowisk i pomoc dla seniorów, w ramach którego prowadzono m.in. warsztaty internetowe dla seniorów. Ośrodek pomocy Społecznej w Grodzisku Wlkp. skupia również Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych, którego dyrektorem jest Wiesław Kasprzak, a Kierownikiem Promessy jest p. Beata Głowacka.

Czytaj całość publikacji "Z życia seniorów - tym razem Grodzisk Wlkp."

Gruzja - wycieczka objazdowa

Data publikacji: 2019-04-17

Termin wycieczki - koniec czerwca 2019 r.
Dzień 1:
Zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku - Warszawa/Wrocław ewentualnie zorganizowany przejazd autokarem na lotnisko skąd wylatujemy do Gruzji. Przylot do Kutaisi. Przejazd do centrum dawnej stolicy Kolchidy na posiłek - pierwszy kontakt z pyszną gruzińską kuchnią i winem. Następnie przejazd do hotelu w Tbilisi (czas przejazdu ok 3,5 h). Zakwaterowanie. Dla chętnych możliwość wieczornego zwiedzania miasta.

Dzień 2:
Po śniadaniu wyruszamy na spotkanie z historią. Odwiedzimy najważniejsze zabytki Gruzji, miejsca pamiętające początki chrześcijaństwa. Pięknie położony na wzgórzu monastyr z VI wieku - Jvari, skąd rozpościera się widok na skrzyżowanie rzek Mtkvari i Aragvi oraz dawną stolice Mcchetę. Odwiedzimy mający wyjątkową historię sobór Sweti Cchoweli, będący miejscem koronacji królów, a także przechowywania szat Chrystusa. Po zwiedzaniu zaprosimy uczestników wycieczki do jednej z najlepszych regionalnych restauracji serwujących chinkali, na drobny poczęstunek. Na tym atrakcje dnia się jednak nie kończą. Czas na spacer po urokliwej starówce Tbilisi, podczas którego poznamy historię tego wyjątkowe miasta. Dzień zakończymy imprezowo, wieczorem regionalnym. Będą pokazy tańców gruzińskich, będzie muzyka, będzie prawdziwa supra. Nocleg w Tbilisi.

Czytaj całość publikacji "Gruzja - wycieczka objazdowa"

DARŁÓWKO

Data publikacji: 2019-03-27

W dniach od 19.05 do dnia 25.05 2019 roku organizowany jest pobyt nad morzem w Darłówku. Siedmiodniowy pobyt w ośrodku DIUNA w domkach 2 osobowych /całorocznych/ , w odległości ok.200 m od morza, z całodziennym wyżywieniem /śniadanie, obiad, kolacja/ w cenie 650 zł/osoby. W cenie tej zawarty jest transport i ubezpieczenie uczestników. Gorąco polecam - organizator Agnieszka Stopa tel. 693738780

WYCIECZKA DO LWOWA

Data publikacji: 2018-09-24

DLA CHĘTNYCH - WYCIECZKA DO LWOWA koszt 90 zł oraz 5 euro

PROGRAM RAMOWY:
1 dzień - Zbiórka w około 15.00. Przejazd na Ukrainę .
2 dzień - przyjazd około południa obiad zakwaterowanie , nocleg
3 dzień - 11 dzień pobyt w sanatorium
12 dzień - Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski około południa
13 dzień -. Planowany czas powrotu ok. 13.00
UWAGI:limit bagażu wynosi: bagaż główny do 15 kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę. Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki .Toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.

WARUNKIEM REALIZACJI WYCIECZKI JEST PRZEDPŁATA 200 ZŁ OD OSOBY NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 25.10.2018r. O KOLEJNOŚCI ZAPISÓW DECYDUJE TERMIN WPŁATY

Zgłoszenia przyjmuje Agnieszka Stopa - Telefon 693738780

Nasza wycieczka do Austrii

Data publikacji: 2018-08-20

W dniach 13 - 18 sierpnia 2018 r. grupa wycieczkowiczów wraz z organizatorką kol. Agnieszką Stopą przebywała w Austrii. Nasz hotel usytuowany był w malowniczym miasteczku Melk położonym w dolinie naddunajskiej Wachau. Miasteczko zachwycało krajobrazem, urokliwymi uliczkami i zabytkowym Klasztorem położonym na wysokiej skarpie nad Dunajem.

Punktem kulminacyjnym programu było zwiedzanie stolicy Austrii Wiednia. Przemiła przewodnik pani Elwira w interesujący sposób przekazywała nam wiedzę nt . historii i zabytków Wiednia. Bulwar Ring , Opera Wiedeńska ,Filharmonia, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny to tylko niektóre perełki stolicy.

Z uśmiechem na twarzy i bez pośpiechu oglądaliśmy Plac z Kolumną Morową, podziwialiśmy gotycką Katedrę św. Szczepana na Starówce oraz zaułki przy Katedrze. Zachwycały nas ogrody różane , a w Parku Miejskim Złoty Strauss.

Słynny HUNDERTWASSERHAUS czyli bajkowy domzaprojektowany przez austriackiego artystę wywarł na nas niesamowite wrażenie. Na dachach- ogrodach rosną dziesiątki drzew ,krzewów i kwiatów. Kolorowe fasady, niesymetryczne okienka,złocienia, paleta barw na ścianach to coś niesamowitego. Wiedeń zachwycił nas bardzo.

Dalsza część wycieczki to rejs statkiem po Dunaju. Przepiękna pogoda zachęcała do podziwiania widoków i pejzaży.

Wycieczka była naprawdę udana i każdy z nas przywiózł do Polski masę wrażeń. Dziękujemy Agnieszce za zorganizowanie tej wycieczki, a także Jej Córce Magdalenie i Zięciowi Jerzemu - mieszkającym w Melk, za opiekę i sprawienie, że wycieczka była bardzo rodzinna.

Krystyna Pilarska

Nasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do Austrii

Truskawkowy smak Ukrainy - pobyty sanatoryjne

Data publikacji: 2018-05-11

TRUSKAWIEC- najbardziej ekskluzywny kurort Przedwojennej Polski
Już sama nazwa tego kurortu miała truskawkowy smak. Nazywano go perłą Karpat Właściwym odkrywcą Truskawca był ojciec polskiej balneologii Teodor Torosiewicz. Dowiódł on bowiem, że Naftusia - woda o lekkim posmaku naftowym ma zbawienne działanie dla cierpiących na kamicę nerkową, bóle wątroby, nieżyty przewodów oddechowych, sklerozę i cukrzycę. Po tym odkryciu wybitni Polacy hrabia Gołuchowski i książę Sapieha, założyli pierwsze sanatoria i pensjonaty.
LECZENIE

Sanatorium Konwalia jest wyposażona w niezbędny sprzęt diagnostyczny. Lekarze, którzy tu pracują to specjaliści w swojej dziedzinie. W Konwalii są możliwa następujące procedury aplikacje ozokerytu, i kąpiele mineralne, hydromasaż, inhalacje, płukanie jelit,mikrolewatywy,elektroforezy medyczne,speleoterapia (pokój solny), aromaterapii, balneoterapii, masaży i łóżko relaksiyne, hidroterapia, terapia ultradźwiękowa, fizjoterapia. Ośrodek specjalizuje się w leczeniu chorób urologicznych, płuc i przewodu pokarmowego. Dysponuje następującymi wodami zdrojowymi:
NAFTUSIA - jest przewidziana do leczenia kamicy moczowej, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie gruczołu krokowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby, zapalenie okrężnicy, cukrzycy, otyłości. normalizuje ona wątrobe, nerki, jelita, usuwa krew z toksyn i radionuklidów.MARIA jest stosowana w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz do leczenia przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka z kwasowość soku żołądkowego.ZOFIA stosuje się do leczenia żołądka, chroniczne zapalenie jelita grubego, zaparcia i funkcjonalnej otyłości. BRONISLAVA przeznaczona do leczenia przewlekłych chorób dróg oddechowych

PROPONOWANY TERMIN: 29.07.-10.08.18r. CENA: 990 zł

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
- 10 noclegów w Sanatorium Konwalia w Truskawcu. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami. www.konvalia.lviv.ua
- 10 śniadań , 10 obiadów ,10 kolacji. Wyżywienie zaczyna się obiadem 2 dnia a kończy śniadaniem 12 dnia
- opieka pilota- rezydenta.
- opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
- ubezpieczenie KL i NW

WAŻNE: OBLIGATORYJNIE PŁATNE U PILOTA 90 EURO : zabiegi sanatoryjne w liczbie 27 ,konsultacje lekarskie ,
opłata klimatyczna ,opłaty drogowe